Jednostka Wojskowa KOMANDOSÓW

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
01 stycznia 2018
KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI COMMANDO
Tradycje naszego Klubu sięgają ponad dwudziestu lat. Od początku Klub funkcjonował przy Jednostce Wojskowej Komandosów pod prostą nazwą „Klub HDK”, jednak jego działalności przez te lata towarzyszyły dziesiątki akcji krwiodawstwa oraz setki członków klubu. Dzięki tym akcjom udało się nam zebrać setki litrów krwi. W roku 2018 nasz Klub HDK otworzyliśmy dla wszystkich sympatyków jednostki, którzy chcą razem z nami wspierać tak szczytny cel.


BY PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO NASZEGO KLUBU HONOROWYCH DAWCÓW KRWI ZAPRASZAMY NA STRONĘ:

https://legionhdk.pl/
Przy rejestracji należy wybrać KLUB HDK LEGION, a następnie ODDZIAŁ COMMANDO.

 

AKCJA KRWIODAWSTWA "MAM TO WE KRWI":

W 2012 roku Klub zapoczątkował akcję krwiodawstwa „MAM TO WE KRWI”, która z biegiem czasu stała się tradycją, a Klub zaczął traktować ją jako swój obowiązek.

Największym dokonaniem Klubu jest znalezienie dawcy szpiku dla chorej osoby z Wielkiej Brytanii, co w konsekwencji pozwoliło uratować jej życie. W podziękowaniu za swój czyn Dawca otrzymał od Klubu oraz  Jednostki Wojskowej Komandosów Sztylet Komandosa, na którym wygrawerowany został napis „MAM TO WE KRWI” oraz imię i nazwisko dawcy. Podarunek ten wręczył osobiście Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych podczas Święta Jednostki Wojskowej.

Praktycznie co roku Klub HDK Commando ogłosza kolejną akcję „Mam to we krwi …”, którą organizuje do końca roku. W roku2018 akcja była zorganizowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Akcja dedykowanabyła głównie dla członków Klubu HDK Commando, do którego każdy może od roku 2018 wstąpić (tak więc zapraszamy do wstępowania do klubu: https://legionhdk.pl/rejestracja), ale również dla innych osób wspierających lub chcących wesprzeć honorowe krwiodawstwo oraz oddawanie szpiku.

Każdy, kto spełnił wszystkie warunki regulaminu otrzymał Medal pamiątkowy od Klubu HDK Commando i Jednostki Wojskowej Komandosów.

 

Szczegóły odnośnie naszych akcji uzyskacie na fanpage na Facebooku :

https://www.facebook.com/Klub-HDK-Commando-191983081575994/

oraz na stronie:

https://legionhdk.pl/

generuj pdf
Kontakt

Jednostka Wojskowa KOMANDOSÓW
Sobieskiego 35
42-700 Lubliniec
tel. 261101111
fax. 261101380
4101.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP